a
Contact
Locations

New York
London
Berlin

Follow us

Texstudio

Kardinate hooldamine

Kardinate hooldamine võib tunduda tüütu kohustusena, kuid õigete nippidega on võimalik säilitada kardinate värske väljanägemine. Kõigil Texstudios valmistatud eritellimuskardinatel on küljes hooldusjuhend, mis on õmmeldud kardina ülaserva. Kardinate puhastamisel tuleks kindlasti neist juhistest kinni pidada, et säilitada kangaste kvaliteet ja kardinate originaalmõõdud.

Hooldusjuhised on erinevast materjalist ja erinevate struktuuridega kangastel erinevad. Enamasti soovitame me kardinatele siiski keemilist puhastust, et vältida tavapesu käigus kangaste venimist, kulumist ja kvaliteedilangust. Anname paar nõuannet, kuidas kodustes tingimustes oma kardinaid hooldada.

Puhasta regulaarselt oma ruume

Tavaliselt on kardinate alläär esimene koht, kuhu hakkab mustus ja tolm kogunema. Et kardinatesse ladestuvat tolmu vähendada, tuleks kardinate alt regulaarselt tolmu imeda. Sedasi näevad kardinad kauem uued välja ja püsivad värsked.

Tolmuimejaga kardinate hooldamine

Pehmete harjastega tolmuimeja otsikuga võib regulaarselt kardinaid puhastada, et eemaldada lahtised kangakiud ja hoida ära tolmu kogunemine kangapinnale. Oluline on kasutada pehmete harjastega otsikut, mis on mõeldud pehme mööbli puhastamiskes, et mitte kahjustada kanga pinda. Sedasi võib kardinaid ülalt-alla puhastada nii eest kui tagantpoolt.

Plekkide eemaldamine

Väiksemate plekkide eemaldamiseks soovitame kasutada pehmet mikrofiiber lappi ja sooja vett. Hõõru plekki õrnalt niiske lapiga, kuid ära kasuta pesuvahendit ega plekieemaldit, kuna need võivad soovimatult kangast kahjustada. Kui sel moel plekid välja ei tule, siis on aeg viia kardinad keemilisse puhastusse professionaalide hoole alla. Me ei soovita masinpesu, sest see võib kardinad jäädavalt ära rikkuda. Kui aga hooldusjuhis lubab, siis võib kardinaid külmas vees käsitsi pesta.